Doskonały Menedżer

Czy moja firma powinna posiadać stronę internetową?

„Nie masz strony to nie istniejesz” - to powiedzenie najlepiej obrazuje obecne podejście do kwestii posiadania strony internetowej. Czy jest słuszne? Czy każdy biznes powinien mieć stronę internetową?

Strona internetowa to inwestycja

Podstawowym celem strony internetowej jest pomoc w realizacji celów firmy wpisanych jej misję i plany strategiczne, czy też istniejących w głowie właściciela.

Zaufanie w biznesie

Z badania "Diagnoza Społeczna" prof. Janusza Czapińskiego wynika, ze wśród dorosłych Polaków tylko co 10-ty ufa innym ludziom. To katastrofalny rezultat, który przekłada się na niski poziom kapitału społecznego, a ten z kolei warunkuje przecież dobrobyt i zdolność społeczną do konkurowania. Kenneth Arrow, laureat Nobla w dziedzinie ekonomii, już 30 lat temu napisał: „Niemal każda transakcja handlowa zawiera element zaufania. Jego brak oznacza zacofanie gospodarcze”.

Motywacja pracownika

Wiele osób zarządzających ma przekonanie, ze nie należy zbyt często ludzi chwalić i koncentrują uwagę bardziej na błędach, słabościach czy porażkach niż na osiągnięciach - nieświadomie wzmacniając częstotliwość ich występowania. Zmniejszają natomiast szansę na zachowania innowacyjne i zaangażowanie pracowników.

Jak spisywać zadania

Każdy, kto kiedykolwiek brał udział w jakimkolwiek szkoleniu z zarządzania czasem lub nawet czytał dowolny artykuł o produktywności, wie, że aby być wydajnym, dobrze jest spisywać zadania. Pytanie polega jednak na tym jak je spisać, aby rzeczywiście je wykonać. Jak robić listy, które nam pomogą a nie wylądują w koszu nie ruszone.

Dane za darmo

Rozwój technologii internetowych oraz ich spadające ceny przynoszą nam dostęp do coraz lepszych i coraz tańszych informacji.

Może kiedyś dojdzie do tego, że będziemy mogli zweryfikować słowa polityków przy pomocy kilku kliknięć w klawiaturę. Już teraz możemy zobaczyć bardzo wiele, bo międzynarodowe organizacje dają bezpłatny dostęp do wielu danych każdemu i za darmo.

Nigdy się nie poddawaj

Młode firmy wymagają bardzo wiele nakładów pracy. Wysiłek ten często przez bardzo długi czas przynosi bardzo małe efekty. Młody przedsiębiorca ma bardzo trudne zadanie do wykonania:

  • musi stworzyć produkt,
  • musi stworzyć marketing,
  • musi zdobyć klientów,
  • musi stworzyć od podstaw organizację firmy,
  • itp.

W tym czasie nie może utracić płynności finansowej oraz musi mieć z czego żyć, a to wszystko to w nieustannej konkurencji z innymi przedsiębiorcami, którzy często są na rynku dłużej, nie rzadko też mają duże doświadczenie i zasoby.

Rachunek przepływów pieniężnych

Rachunek przepływów pieniężnych jest obok bilansu i rachunku zysków i strat, trzecim głównym elementem sprawozdania finansowego przedsiębiorstwa.

Jego zadaniem jest ukazanie przepływów środków pieniężnych, jakie miały miejsce w przedsiębiorstwie w danym okresie.

W uproszczeniu, możemy powiedzieć że:

Jeśli ktoś nie widział jeszcze jak Polska reklamowała się na Expo w Shangaju to warto obejrzeć. Tym razem postawiliśmy na pochwalenie się osiągnięciami oraz na pokazanie siły Polskiej gospodarki. A wszystko w dynamicznym, animowanym filmie.

Ja osobiście byłem na wystawie Expo w Saragossie w 2008 roku. Polska pokazała wtedy piękno widoków, przyrody oraz różnorodność kulturową w wesołej alegorii o chłopaku goniącym za dziewczyną.

Aż mi się łezka zakręciła bo film dostał wtedy owację na stojąco. Gdy oglądam ten film też rozpiera mnie duma :)

Wg. mnie bomba.

biznesradar

Tych z was, którzy aktywnie grają na giełdzie może zainteresować nowo powstały serwis biznesradar.pl. Jest to serwis mający uprościć inwestorowi śledzenie notowań spółek na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Oczywiście wiele jest już ciekawych serwisów dostarczających takich samych informacji (bankier.pl, money.pl czy każdy większy portal), jednak jest kilka rzeczy, które szczególnie podobają mi się w biznes radarze i mocno go wyróżniają

Rozpoczynając poniedziałkowe podstawy ekonomii, czyli cykl artykułów wprowadzających do zagadnień nauk ekonomicznych, zastanowimy się nad tym, czym jest ekonomia.

Najprościej ujmując, ekonomia jest nauką o procesach gospodarczych1. Jak każda nauka poznawcza, ekonomia bada swój przedmiot badania, próbując zauważyć zachodzące w nim zależności i prawidłowości, a następnie opisać je i przedstawić jako prawa ekonomii.

Mówiąc wprost, ekonomia próbuje odpowiedzieć na pytania takie jak:

Subskrybuje zawartość